(051) 37662364

موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج

24 آبان خبرگزاری مهر اعزام دانشجو به خارج,موسسه مجاز,موسسه مجاز اعزام دانشجو,ویزا و اقامت تحصیلی

دبیر کانون موسسات در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حال حاضر 154 موسسه اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال فعالیت هستند که برخی از آنها به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: این مؤسسات ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله تعرفه های مصوب وزارت علوم برای خدمات خود هستند و دانشجویان می توانند با مراجعه به وب سایت وزارت علوم از اسامی این موسسات مطلع شوند.

 وظایف موسسات مجاز در قبال اعزام دانشجو

به گفته ایشان مجوز اعطایی صرفاً محدود به اعزام دانشجو و انجام خدمات مرتبط با آن از جمله دریافت ویزا و اقامت تحصیلی، تهیه خوابگاه یا منزل برای دانشجویان، ترانسفر فرودگاهی و راهنمایی دانشجویان در خارج از کشور در سال اول تحصیل است.

یک هشدار به دانشجویان

دبیر کل کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج با اشاره به موسساتی که به صورت غیرقانونی اقدام به اعزام دانشجویان ایرانی می کنند، تصریح کرد: در صورتیکه دانشجویان به موسسات غیرمجاز برای اعزام مراجعه کنند و در این میان از سوی موسسات مذکور مشکلی برای دانشجویان پیش آید، کانون موسسات اعزام هیچ مسئولیتی در قبال این مسائل ندارد.

به گفته ایشان، کانون تنها در مقابل مشکلاتی که موسسات مجاز برای دانشجویان ایجاد می کنند مسئول است.

 فعالیت یک موسسه غیرمجاز در خیابان آفریقا

وی به دانشجویان در خصوص موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج نیز هشدار داد و تاکید کرد که موسسه غیرمجاز آپولونیا کالج که در خیابان آفریقا با شکل و شمایلی فریبنده تبلیغات اعزام دانشجو انجام می دهد هیچگونه مجوزی برای اعزام ندارد.


کد رهگیری
کد رهگیری :